هرگز اینستاگرام به صورت رسمی اعلام نکرده است که چه کارهایی سبب ایجاد محدودیت در اینستاگرام میشود. اما در این پست با توجه به تجربه ی هزاران کاربر بخشی از محدودیت اینستاگرام را بیان میکنیم. محدودیت در همه ی شبکه های اجتماعی وجود دارد اما در این پست صرفا به محدودیت های اینستاگرام میپزدازیم.

بیشتر بخوانید: رفتار سنجی در اینستاگرام

محدودیت های اینستاگرام
محدودیت های اینستاگرام

هدف از ایجاد محدودیت در هر شبکه ی اجتماعی این است که کاربران آن کمتر دچار اذیت و آزار شوند. از جمله اینکه تصور کنید هر روز چند نفر غریبه در تلگرام برای شما پیام تبلیغاتی ارسال کند یا هرروز یک نفر برای اینکه کالای خود را بفروش برساند در زیر پست یا ویدئوی شما در اینستاگرام کامنت تببلیغاتی درج کند. اینستاگرام با اعمال محدودیت هایی سبب شده است که کاربران کمتر از دیگر شبکه های اجتماعی مورد حجمه ی تبلیغات قرار بگیرند . در عوض با دریافت هزینه و Promote کردن پست ، محتوای شما را به سمع و نظر کاربران خاص شما میرساند. لذا محدودیت های اینستاگرام همیشه بد نیستند.

بیشتر بخوانید: تاثیرات منفی اینستاگرام در سلامت روان

محدودیت در کامنت

محدودیت کامنت در اینستاگرام در حال حاضر ۵۹ کامنت در ساعت میباشد وهمچنین هر کاربر فقط میتواند ۲۵۰ کامنت در یک شبانه روز در پست های اینستاگرام ثبت کند.
هر کامنت نمیتواند بیش از ۲۴۰ کاراکتر باشد.

محدودیت در لایک

تعداد لایک در هر ساعت ۳۵۰ تا میباشد اما بهتر است که در دفعات اول به همان ۳۰۰ لایک در ساعت بسنده کنید زیرا که اینستاگرام بدون شوخی شما را تا ۲۴ ساعت از لایک کردن محروم میکند. همچنین هر کاربر میتواند یک و نیم برابر تعداد فالویینگ هایش در طول یک شبانه روز لایک کند. برای مثال اگر شما تعداد ۱۰۰۰نفر را فالو کردید باید بتوانید ۱۵۰۰ پست را در هر ۲۴ساعت لایک کنید.

محدودیت در هشتگ

از دیگر محدودیت اینستاگرام میتوان به هشتگ کردن اشاره کرد.
هشتگ یکی از مهمترین راه های جذب کاربر بیشتر و وایرال شدن پست میشود. که در یک مطلب جداگانه به آن میپزدازیم.اما

تعداد هشتگ مجاز در یک پست اینستاگرامی ۳۰ تا میباشد و اگر تعداد بیشتری هشتگ در یک پست درج کنید هنگام منتشر کردن همه ی هشتگ ها از پست شما حذف میشوند.

محدودیت در فالو

در این باره نظرات مختلفی وجود داره و به چند تا عامل بستگی داره. یکی از اون عوامل تعداد فالور های شما هست و عامل دیگه هم اینه که چند نفر رو در هر دقیقه فالو میکنید. در بعضی منابع ذکر شده که وقتی به تازگی یک اکانت رو ایجاد میکنید و اون اکانت ۱۶ ساعت آنلاین باشه بعد از اون در هر ساعت میتونید ۴۰ نفر رو فالو کنید.

به خوبی میدونیم که هر حساب کاربری فقط میتونه ۷۵۰۰ تا اکانت دیگه رو فالو کنه.

محدودیت در آنفالو

محدودیت در آنفالو هم به چند عامل بستگی داره. عامل اول اینکه کاربرمورد نظر رو بعد از چند روز آنفالو کنید. (مثلا شما منو فالو کردید. آیا با گذشت ۱ یا دو یا ۳ روز میخواید منو آنفالو کنید؟) و عامل دوم تعداد آدمایی هست که دارید آنفالو میکنید. حال اگر فرض کنیم کسایی که آنفالو میکنید رو یک هفته قبل یا بیشتر فالو کرده بودید. با این فرض شما فقط میتوانید ۴۵ نفر در زمان ۱۵ دقیقه آنفالو کنید و بعد از اون اکانت شما بلاک میشه و نمیتونید کسی رو فالو کنید اما همچنان میتونید به آنفالو کردن آدما ادامه بدید. نکته اینجاست که در آنفالو کردن آدما اینستاگرام عمل فالو کردن رو در حساب کاربری شما بلاک میکنه.

سایر محدودیت های اینستاگرام

محدودیت در کپشن

طول توضیحات کپشن (caption)  در هر پست میتونه تا ۲۲۰۰ کاراکتر باشه و بیشتر از اون مجاز نیست.

محدودیت در بایو (bio)

در قسمت بیوگرافی یا بایو اینستاگرام هم محدودیت ۱۵۰ کاراکتری وجود داره. که در آپدیت جدید وقتی حساب کاربری شخصی رو باز میکنید فقط قسمتی از بخش بایو رو نشون میده باید گزینه more رو لمس کنید تا مابقی بخش بایو رو ببینید. لذا باید در قسمت های اول بایو کاراکتر هایی بکار ببریم تا در جذب کاربر تاثیر داشته باشه.

محدودیت در تگ کردن tag و منشن mention

روی هر عکس در اینستاگرام میشه ۱۰ نفر رو تگ کرد و در قسمت کپشن هم به تعداد کاراکتر میشه حساب های کاربری رو منشن کرد. در هر کامنت هم میشه ۱۰ نفر رو منشن کرد. و اگه قصد داشته باشید تعداد آدمای بیشتری رو در قسمت کامنت منشن کنید باید یه کامنت جدید بزارید. در مورد منشن کردن هم باید ذکر کنیم که خیلی از حساب های کاربری وقتی میخوان به فالورهاشون هدیه بدن یا قرعه کشی میزارن برای جذب کاربر بیشتر از شما میخواهند تا در قسمت کامنت ها دوستاتون رو منشن کنید.

منابع: اولین منبع تجربیات نویسنده همچنین منبع اول و منبع دوم و منبع سوم در نوشتن این مقاله موثر بودند.