تاثیر منفی اینستاگرام درسلامت روان

تاثیر اینستاگرام درسلامت

هر روز ده ها بار اینستاگرام را باز میکنید. پست ها را مشاهده میکنید. اگر اکانت بیزنس دارید لابد در مورد کار یا شغل خودتون تبلیغ میکیند اگه شاخ هستید هر بار آرایشگاه میرید رایگان موهاتونو اصلاح میکنه و یه استوری واسش میزارید. اما اصلا به تاثیر منفی اینستاگرام درسلامت روان فکر کردید؟؟

در ادامه ما چند تا لینک معرفی میکنیم که به طور کامل در مورد تاثیر منفی اینستاگرام درسلامت روان توضیح دادند و در صورتی که صلاح دیدید میتونید اون لینک ها رو مطالعه کنید اما مقاله اصلی ما از سایت بی بی سی فارسی هست که در مورد این موضوع نگارش مختصری داشته.

لینک اول از سایت زومیت: اینستاگرام چگونه روی سلامت روانی ما آثار منفی می‌گذارد؟

نتایج یک نظر سنجی در بریتانیا نشان می‌دهد که اینستاگرام در مقایسه با دیگر شبکه‌های اجتماعی بدترین تاثیر را بر سلامت روانی جوانان دارد.

در این نظرسنجی که انجمن سلطنتی بهداشت عمومی بریتانیا انجام داده، ۱۴۷۹ کاربر شبکه‌های اجتماعی در سنین ۱۴ تا ۲۴ سال شرکت کردند و از آنها خواسته شد بگویند که شبکه‌های اجتماعی چه تاثیری بر اضطراب، افسردگی، تنهایی، آزار و تمسخر و تصویر بدن دارد.

لینک دوم از سایت کلیک: تاثیرات روانی اینستاگرام بر روی کاربران

از سوی دیگر، در این گزارش آمده که شبکه‌های اجتماعی می‌توانند تاثیر مثبت هم داشته باشند. بر اساس این نتایج، اینستاگرام، بطور نمونه، می‌تواند در مواردی مانند بیان احساسات فردی و شناخت فرد از خود نقش مثبت داشته باشد.

بر اساس نتایج این نظر سنجی، یوتیوب بیشتر از دیگر رسانه‌های اجتماعی همچون توییتر، فیسبوک، اسنپ‌چت و اینستاگرام بر سلامت روانی جوانان تاثیر مثبت دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.